Złota góra

Amfiteatr oraz Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu
 

Informacje

 

Złota Góra to miejsce, gdzie łączymy pasję żeglarstwa z przyjemnościami wypoczynku w otoczeniu przyrody Natura 2000. W sercu naszej przepięknej okolicy funkcjonuje dynamicznie rozwijająca się Szkółka Żeglarska oraz Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka Kartuzy, który jest nie tylko kuźnią talentów sportowych w klasach Optimist, Cadet i desek SUP, ale także miejscem, gdzie rodzą się marzenia o sukcesach na międzynarodowej scenie żeglarskiej.

złota góra3

Naszą największą dumą są osiągnięcia naszych zawodników na różnych szczeblach mistrzostw, zarówno krajowych, jak i światowych. Dzięki profesjonalnej kadrze trenerskiej i zaangażowaniu naszych utalentowanych żeglarzy, możemy cieszyć się wynikami na poziomie Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Świata. Nasze szkolenia opierają się na doświadczeniu własnych zawodników oraz znanych olimpijczyków. Jedną z nich jest Monika Bronicka – prawdziwa legenda polskiego żeglarstwa, której historia inspiruje kolejne pokolenia.

złota góra1

Monika, rozpoczynając swoją przygodę z żeglarstwem jako ośmioletnia dziewczynka pod okiem swojego ojca Jana, szybko zaczęła osiągać niesamowite sukcesy. Trzykrotna mistrzyni Polski, uczestniczka Letnich Igrzysk Olimpijskich i wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy – to tylko niektóre z jej osiągnięć. Obecnie, jako lider sekcji SUP, Monika rozwija nowe talenty do osiągania medalowych wyników, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

 

Złota Góra to jednak nie tylko centrum żeglarskich emocji. To również doskonałe miejsce na relaks w harmonii z naturą oraz delektowanie się lokalną gastronomią. Nasza okolica oferuje także wiele form rekreacji dostosowanych do potrzeb turystycznych, tworząc idealne warunki do organizacji eventów dla firm, spotkań integracyjnych, szkoleniowych czy zielonych szkół.

Zapraszamy na Złotą Górę – miejsca, gdzie sport, przyroda i relaks spotykają się, by tworzyć niezapomniane chwile dla każdego, kto szuka aktywnego wypoczynku i inspirujących doświadczeń!

Kontakt

Złota Góra, ul. Żeglarska 4
83-324 Brodnica Górna

tel. +48 517 536 807 (dodatkowo informacja CIT - 780 714 021)
e-mail: zlotagora@centrum.kultury.pl

W sezonie (od 15 maja do 15 września)
codziennie 10.00 – 18.00

Poza sezonem (15 kwietnia do 30 października)
wtorek – niedziela 10.00 – 16.00

Poza ww. datami obsługujemy grupy w ramach indywidualnych uzgodnień.

 
 

Oferta

 
  1. Bogatą oferta szkoleniowa dla młodzieży i dorosłych (przygotowanie na patent żeglarski) realizacja projektów "Program Klub"; "Sport dla wszystkich"; "Senior Sailing 50+"
  2. Wypożyczalnie sprzętu wodnego: żaglówki, łodzie wiosłowe, kajaki, rowery wodne, deski SUP
  3. Slipowanie i cumowanie
  4. Wynajem sali konferencyjnej na szkolenia i imprezy okolicznościowe (pełen węzeł sanitarny: woda, WC, natryski)szkolenia: żeglarskie, turystyczne, edukacyjne.

 

do pobrania:

Cennik